Music, music, I hear music...
Zakładki:

RSS
wtorek, 22 maja 2007
Dziś w Katowicach, jutro we Wrocławiu a w czwartek w Warszawie. Świetny gitarzysta z Australii.
Już w zeszłym roku odwiedził stolicę, grał wtedy w Teatrze Rampa na Targówku. Tym razem wystąpi w Sali Kongresowej. Koncert rozpocznie się o 20:00 i jeśli będzie tak jak rok temu, z pewnością można liczyć na bisy ;)

16:26, funkycog
Link Dodaj komentarz »
niedziela, 06 maja 2007
Presentation Zen, blog, który powinien znać każdy, kto przygotowuje "PowerPointy". A jeśli przy okazji lub jazz, to na pewno z przyjemnością przeczyta wpis Jazz and the art of connecting. Autor bloga, Garr Reynolds przytacza w nim jedenaście cytatów znanych muzyków ze świata jazzu, bardzo trafnie "tłumacząc" je na język prezentacji i być może nawet szerzej - biznesu. No bo czyż sens słów Dizziego Gillespie "It’s taken me all my life to learn what not to play" nie może być złotą maksymą biznesmena?

Polecam również komentarze pod wpisem, gdzie między innymi można znaleźć świetny cytat z Milesa Daviesa. Podobno na pytanie co robi, kiedy zdarzy mu się zagrać niewłaściwy dźwięk odpowiedział "I play it again, man...". A wszystkich spragnionych większej ilości jazzowych cytatów odsyłam do Photo Matt Jazz Quotes.
21:00, funkycog
Link Dodaj komentarz »
sobota, 05 maja 2007
...za miły, pożegnalny list.
We believe that you are in Poland...

W rzeczy samej... Mówi się trudno. Znika w takim razie Pandora z zakładek. Tylko co teraz? Rozpatruję różne warianty na Pimp My Blox. A na razie chyba będzie streaming Jazz Radia :)
07:10, funkycog
Link Komentarze (1) »
środa, 25 kwietnia 2007
Ella's Moods - Quiet NowElla's Moods - Quiet Now

Ella Fitzgerald
, tak jak napisał na swoim blogu Piotr Iwicki, dziś skończyłaby 90 lat. Ikona jazzowego wokalu. Dlatego właśnie dziś o składance wytwórni The Verve z serii Quiet Now.

Mamy tutaj dwanaście pięknych, dobrze znanych utworów pochodzących z ośmiu różnych albumów. Plumkanie "gibsonówki", delikatny akompaniament pianina. Wszystko bardzo nastrojowe i swingujące. W końcu to Ella's Moods...

Ella's Moods - Quiet Now
Spis utworów:
1. Prelude To A Kiss
2. Detour Ahead
3. Let's Do It
4. I Cried For You
5. I Concentrate On You
6. Spring Can Really Hang You Up The Most
7. Black Coffee
8. Cry Me A River
9. Bewitched
10. How Deep Is The Ocean
11. Dream A Little Dream Of Me
12. Lush Life

A oto pierwszy utwór z listy:


22:07, funkycog
Link Dodaj komentarz »
 
1 , 2